Prof. Dr. Mehmet Mutaf

featured image

Doğuştan eksik veya sonradan kaybedilmiş vücut bölümlerinin, hastanın kendi dokularından alarak yeniden yapımıyla ilgili çalışmalarıyla dünyaca tanınmış bir plastik cerrah olan Prof. Dr. Mehmet Mutaf, mikrotia (microtia) ve kulak yapımında 20 yıllık bir deneyime sahip. Uzmanlık eğitimi sonrası üst ihtisas yapmak için gittiği Japonya’da, konusunda dünyadaki öncülerden biri olan Dr. Nagata’nın çalışmalarından etkilenerek; 1995 yılında Türkiye’ye geri döndüğünde o günlerde ülkemizde hiç yapılamayan kulak kepçesi yapımı üzerine yoğunlaştı.

2006 yılında Amerika’da yayınlanan ve alanında dünyadaki 1 numaralı tıp dergisi olan Plastic Reconstructive Surgery (PRS)’de yer alan ve neredeyse imkansız denilen kulak rekonstrüksiyonlarıyla ilgili geniş bir klinik serisi ve kendi sınıflaması ile kulak yapımıyla ilgili tıbbi literatürde özel bir yeri vardır.

20 yıldır mikrotia (microtia) ve kulak kepçesi yapımı üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. Gerek deneyimleri gerekse sonuçların başarısı itibarıyla dünya çapında bir standarta ulaşmıştır. Dünyanın değişik ülkelerinde genç plastik cerrahlara uygulamalı olarak öğrettiği kendi kulak yapım teknikleriyle aldığı sonuçlar mükemmel seviyededir.

İletişim Formu